Kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4,99 zł. Jeśli kasa zaokrągla rachunek do groszy, to za 1,22 kg pomarańczy w tym super markecie zapłacisz? a. 6 zł b. 6,08 zł c. 6,09 zł d. 6,10 zł dam 10 pt klasa 7 zadanie 2 strona 13 ćwiczenia
magdaface 1) 1,22*4,99= 6,0878 = (w zaokrągleniu) 6,092) 2,(81) = 2,818181... = (w zaokr. do części setnych) 2,82 2,(81) = (w zaokr. do cz. dziesiątych) = 2,8 3,(47) = 3,474747... = ( do cz. setnych) 3,47 3,(47) = (do cz. dziesiątych) 3,5 1 votes Thanks 2
2.kilogram pomaranczy w supermarkecie kosztuje 4,99. Jesli kasa zaokrągla rachunek do groszy to za 1,22 kg pomaranczy w tym supermarkecie zapłacisz? 3. wskaż wszystkie poprawne zaokrąglenia liczb a) 2,6457=2,645 b)2,6457=2,65 c)2,6457=2,6 d)2,6457=2 4.wskaż wszystkie zaokrąglenia liczb z niedomiarem a) 4,7351=4,735 b) 4,7351=4,74 c) 4
Mimo niskich płac, słabych podwyżek i kryzysu gospodarczego Polacy nie oszczędzają na świętach. Wręcz przeciwnie. Polscy konsumenci są optymistami – aż 63% z nich sądzi, że ich sytuacja finansowa poprawi się lub pozostanie bez zmiany w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Według badań Deloitte, przeciętna polska rodzina planuje wydać na święta około 1500 zł. Dodatkowo, aż 61% Polaków deklaruje, że wyda na nie tyle samo, a nawet więcej niż w roku ubiegłym. Na większe wydatki będzie miała również wpływ spora podwyżka cen żywności w okresie świątecznym. Wydajemy dużo, więc co można zrobić, by ograniczyć dodatkowe wydatki w święta? Sprawdźcie sami. Analizie poddano koszyk wybranych dwunastu produktów, które w większości polskich gospodarstw domowych są niezbędne podczas świątecznych przygotowań. Wybrane produkty to: mąka pszenna (1kg), masło (kostka), cukier (1kg), rodzynki (1kg), kapusta kiszona (1kg), grzyby szuszone (100g), pomarańcze (1kg), czekolada mleczna (tabliczka), Polędwica Sopocka (1kg), kiełbasa Krakowska Sucha (1kg), herbata Lipton (50 torebek) i karp (1 kg). W zestawieniu zostały wskazane możliwie najniższe ceny wybranych produktów. Jako kryterium porównawcze przyjęto sześć różnych rodzajów sklepów: sklep osiedlowy, dyskont spożywczy, supersam, delikatesy, super – i hipermarket. Dyskont W dyskoncie najtańszy okazał się cukier – 2,35 zł/kg. Warto też kupić tam mąkę, mimo że jej cena (0,92 gr/kg) nie różni się wiele od proponowanych w innych sklepach. Cena masła okazała się dokładnie taka sama jak w większości innych sklepów – 3,49 zł/kg. Niewiele zapłacimy za czekoladę (1,39 zł za tabliczkę), więcej natomiast będą kosztowały nas rodzynki – 12 zł/kg. Ceny pozostałych produktów – wędliny typu Krakowska Sucha (27,48zł/kg), herbaty (8,78 zł/50s zt.), pomarańczy (3,75 zł/kg) różnią się nieznacznie od tych w innych sklepach. W asortymencie dyskontu brakuje jednak kilku produktów – nie dostaniemy tam Polędwicy Sopockiej, suszonych grzybów, kapusty kiszonej i karpia. W sumie: 60,16 zł (brak 4 produktów). Sklep osiedlowy (Ile święta kosztowały Cię w tym roku?) W sklepie osiedlowym warto kupić mąkę (1,09 zł/kg), masło (3,49 zł/kg), rodzynki (7,98 zł/kg), Polędwicę Sopocką (20 zł/kg), pomarańcze (2,99 zł/kg) i cukier 2,59 zł/kg. Na trzy tygodnie przed świętami niedostępna jest jednak kapusta kiszona, grzyby suszone i kiełbasa typu Krakowska Sucha. Karpia nie dostaniemy w ogóle. Herbata, choć droższa niż w dyskoncie, tutaj też nie kosztuje zbyt wiele (8,99zł/50szt.) Najdroższa okazała się czekolada, za tabliczkę będziemy musieli zapłacić 3,69 zł. W sumie 50, 82 zł (brak 4 produktów). Delikatesy Decydując się na zakupy w delikatesach, musimy liczyć się ze sporymi wydatkami. Mąka kosztuje tam 2,79 zł/kg, masło 3,49 zł/kg, cukier 2, 79 zł/kg, herbata – 9,39 zł/50szt i mąką 2,79 zł/kg. Najdroższe jednak okazały się pomarańcze – 4,49 zł/kg, rodzynki 21,50 zł/kg, czekolada mleczna – 5,89 zł/kg i sucha kiełbasa (35,90 zł/kg). Ich ceny znacznie przewyższają te obowiązujące w pozostałych sklepach. Droga jest również kapusta kiszona – 7,99 zł za niecały kilogram i grzyby suszone, za które zapłacimy 34,45 zł/100g. W delikatesach warto natomiast kupić polędwicę, która kosztuje tylko 14,90 zł/kg. Nie dostaniemy tam żywego karpia, możemy jednak zdecydować się na krojonego w dzwonki – (24,90zł/kg). W sumie 140,92 zł. Supermarket W supermarkecie najtańsze okazały się produkty sygnowane logo supermarketu. Za mąkę zapłacimy zł/kg, za cukier – zł/kg, masło kosztuje 3,49 zł (za kostkę), kapusta kiszona – zł/kg, Polędwica Sopocka 26,90zł/kg i kiełbasa Sucha Krakowska – 28,95zł/kg. Za rodzynki zapłacimy 9,99 zł/kg, za grzyby suszone 27,79zł/100g a pomarańcze kupimy za 3,69zł/kg. Czekolada mleczna nie należy do najdroższych, jej cena nie odbiega znacznie od cen proponowanych w innych sklepach (2,59 zł za tabliczkę). Herbata kosztuje 7,89 zł/50szt – jest to cena zbliżona do cen proponowanych w innych sklepach. Kupimy również żywego karpia (9zł/kg). W supermarkecie warto kupić produkty wyprodukowane pod jego marką, ponieważ ich cena jest o wiele niższa w porównaniu z markami „popularnymi”. Dobrym przykładem może okazać się kapusta kiszona, gdzie różnica w cenie wynosi nawet 1 zł. W sumie: 126,32 zł. Supersam Najdroższe okazało się masło (5,20 zł za kostkę) i herbata 10,80 zł/50szt. Dużo zapłacimy też za kapustę kiszoną 3,80 zł/kg i mąkę 2,05 zł/kg. Cena pomarańczy to 3,80 zł za kilogram, cukru (2,99 zł/kg), czekolady mlecznej (3,15 zł), Krakowskiej Suchej (31 zł/kg), Polędwicy Sopockiej (21,50 zł/kg). Ceny te kształtują się podobnie jak innych sklepach. Grzyby suszone kupimy za 17,40zł/100g, a rodzynki za 18 zł/kg. Ponadto za 22,50 zł/kg dostaniemy tam dzwonki karpia. W sumie 127,79 zł Hipermarket W Hipermarkecie, podobnie jak supermarkecie warto kupować produkty, sygnowane logo hipermarketu – cena mąki wynosi wtedy jedynie 0,88 zł/kg, cukru – 2,69 zł/kg, a cena czekolady mlecznej wynosi 1,09 zł za tabliczkę. Różnice między tego typu produktami, a towarami popularnych marek nie są jednak tak wyraźne jak w supermarkecie. Za mąkę popularnej marki w tym samym hipermarkecie zapłacilibyśmy ledwie kilkadziesiąt groszy więcej. Za masło zapłacimy 3,49 zł (kostka), za rodzynki 9,99 zł/kg, za kapustę 2,89zł/kg, zaś pomarańcze kosztują 3,89 zł/kg. Zaskakujące niskie okazują się ceny wędlin – kiełbasa Krakowska Sucha kosztuje 23,99 zł/kg a Polędwica Sopocka 16,99 zł/kg. Dostaniemy również żywego karpia, który kosztuje jednak ok. 4zł więcej od tego z supermarketu. Tanie są również grzyby suszone, cena: i herbata – 7,69 zł/kg. W sumie: 114,26 zł. Planując świąteczne zakupy najlepiej wybrać się do hipermarketu – dostaniemy tam wszystkie interesujące nas produkty, płacąc stosunkowo niedużo, czyli 114,26 zł. W niewiele mniejszych supermarkecie i supersamie za identyczny zestaw musielibyśmy zapłacić już więcej (odpowiednio: 126,32 zł i 127,79 zł). Zdecydowanie najdroższe okazały się jednak delikatesy – nasze zakupy kosztowały tam aż 140,92 zł. W sklepie osiedlowym oraz dyskoncie zabrakło natomiast kilku produktów, bez których większość Polaków nie wyobraża sobie świąt, co sprawia, że mimo – w przypadku dyskontu – całkiem atrakcyjnych cen, po większe zakupy wybierzemy się gdzie indziej. Na niepotrzebne mnożenie kosztów w grudniu mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni, więc warto podjąć słuszną decyzję, która pomoże nam uniknąć debetu na koncie i zagwarantuje nam beztroskie i spokojne Święta Bożego Narodzenia.
Ile kosztuje kilogram pomarańczy. 2010-01-12 15:56:04 Kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4,99. Jeśli kasa zaokrągla rachunek do groszy , to za 1,22 kg pomarańczy w tym suprermarkecie zapłacisz A. 6 zł, B. 6,08 zł , C. 6.09 zł, D. 6,10 zł 2017-09-20 16:57:13
29 grudnia 2018 Wybierasz się w podróż do egzotycznej Republiki Gambii? Chcesz wiedzieć, jak na miejscu kształtują się ceny podstawowych produktów spożywczych oraz usług? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie cen, dzięki któremu łatwiej przygotujesz się do wyjazdu. Ceny podstawowych produktów w sklepach – litr mleka – GMD ( EUR; USD; PLN), -12 sztuk jajek – GMD ( EUR; USD; PLN), – pół kilograma świeżego białego chleba – GMD ( EUR; USD; PLN), – kilogram białego ryżu – GMD ( EUR; USD; PLN), – półtoralitrowa butelka wody mineralnej – GMD ( EUR; USD; PLN), – mała butelka wody Perrier 0,33 litra – GMD ( EUR; USD; PLN), – półlitrowa butelka piwa lokalnego – GMD ( EUR; USD; PLN), – mała butelka piwa importowanego 0,33 litra – GMD ( EUR; USD; PLN), – butelka wina ze średniej półki – GMD ( EUR; USD; PLN). Ceny warzyw i owoców – kilogram ziemniaków – GMD ( EUR; USD; PLN), – kilogram pomidorów – GMD ( EUR; USD; PLN), – kilogram ogórków – GMD ( EUR; USD; PLN), – kilogram cebuli – GMD ( EUR; USD; PLN), – kilogram pomarańczy – GMD ( EUR; USD; PLN), – kilogram jabłek – GMD ( EUR; USD; PLN), – kilogram gruszek – GMD ( EUR; USD; PLN), – kilogram bananów – GMD ( EUR; USD; PLN). Ceny w lokalach – obiad w taniej gambijskiej restauracji – GMD ( EUR; USD; PLN), – obiad dla dwóch osób w gambijskiej restauracji klasy średniej (liczba dań: trzy dania) – 1 GMD ( EUR; USD; PLN), – zestaw obiadowy w fast-foodzie (McZestaw w restauracji McDonald’s) – GMD ( EUR; USD; PLN), – kawa cappuccino – GMD ( EUR; USD; PLN), – kawa espresso – GMD ( EUR; USD; PLN), – mała butelka wody mineralnej (0,33 litra) – GMD ( EUR; USD; PLN), – mała butelka Coca-Coli lub Pepsi (0,33 litra) – GMD ( EUR; USD; PLN), – pół litra piwa beczkowego lokalnego – GMD ( EUR; USD; PLN), – mała butelka piwa importowanego (0,33 litra) – GMD ( EUR; USD; PLN). Ceny – inne – paczka papierosów (np. Marlboro) – GMD ( EUR; USD; PLN), – benzyna 1 litr – GMD ( EUR; USD; PLN), – bilet lokalny w jedną stronę – GMD ( EUR; USD; PLN), – Taxi 1 kilometr w taryfie normalnej – GMD ( EUR; USD; PLN), – Klub Fitness (miesięczna opłata za jedną osobę dorosłą) – GMD ( EUR; USD; PLN), – jedna minuta rozmowy w prepaid (na kartę) taryfa lokalna (bez zniżek) – GMD ( EUR; USD; PLN), – Internet – 5 GMD ( EUR; USD; PLN), – jedna para obuwia sportowego (np. do biegania) – 2 GMD ( EUR; USD; PLN), – jedna para męskich skórzanych butów – 3 GMD ( EUR; USD; PLN), – ceny hosteli w Republice Gambii – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena dwugwiazdkowego hotelu w Republice Gambii – 1 GMD ( EUR; USD; PLN), – cena trzygwiazdkowego hotelu w Republice Gambii – 2 GMD ( EUR; USD; PLN), – cena czterogwiazdkowego hotelu w Republice Gambii – 2 GMD ( EUR; USD; PLN), – cena pięciogwiazdkowego hotelu w Republice Gambii – 6 GMD ( EUR; USD; PLN). Ceny wynajmu (za miesiąc) – cena wynajmu apartamentu z jedną sypialnią w centrum miasta – 11 GMD ( EUR; USD; PLN), – cena wynajmu apartamentu z jedną sypialnią poza centrum – 2 GMD ( EUR; USD; PLN), – cena wynajmu apartamentu z trzema sypialniami w centrum miasta – 15 GMD ( EUR; USD; 1 PLN), – cena wynajmu apartamentu z trzema sypialniami poza centrum – 4 GMD ( EUR; USD; PLN). Ceny niedrogich posiłków w poszczególnych miastach w Republice Gambii (ceny w restauracjach) – cena niedrogiego posiłku w mieście Bakau, zlokalizowanym w zachodniej części Gambii, nad Oceanem Atlantyckim – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena niedrogiego posiłku w mieście Bandżul, ang. Banjul – czwartym pod względem wielkości mieście Republiki Gambii – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena niedrogiego posiłku w mieście Brikama – drugim pod względem wielkości mieście kraju – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena niedrogiego posiłku w mieście Farafenni, zlokalizowanym w środkowej części Gambii, na północnym wybrzeżu rzeki Gambia – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena niedrogiego posiłku w mieście Lamin (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena niedrogiego posiłku w mieście Sukuta (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN). Ceny wody butelkowanej w poszczególnych miastach w Republice Gambii (ceny w restauracjach) – cena wody butelkowanej w mieście Bakau, zlokalizowanym w zachodniej części Gambii, nad Oceanem Atlantyckim – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena wody butelkowanej w mieście Bandżul, ang. Banjul – czwartym pod względem wielkości mieście Republiki Gambii – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena wody butelkowanej w mieście Brikama – drugim pod względem wielkości mieście kraju – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena wody butelkowanej w mieście Farafenni, zlokalizowanym w środkowej części Gambii, na północnym wybrzeżu rzeki Gambia – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena wody butelkowanej w mieście Lamin (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena wody butelkowanej w mieście Sukuta (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN). Ceny piwa lokalnego w poszczególnych miastach w Republice Gambii (ceny w restauracjach lub pubach) – cena piwa lokalnego w mieście Bakau, zlokalizowanym w zachodniej części Gambii, nad Oceanem Atlantyckim – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena piwa lokalnego w mieście Bandżul, ang. Banjul – czwartym pod względem wielkości mieście Republiki Gambii – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena piwa lokalnego w mieście Brikama – drugim pod względem wielkości mieście kraju – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena piwa lokalnego w mieście Farafenni, zlokalizowanym w środkowej części Gambii, na północnym wybrzeżu rzeki Gambia – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena piwa lokalnego w mieście Lamin (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN), – cena piwa lokalnego w mieście Sukuta (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN). Koszt butelki wina w supermarkecie w poszczególnych miastach w Republice Gambii – koszt butelki wina w mieście Bakau, zlokalizowanym w zachodniej części Gambii, nad Oceanem Atlantyckim – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt butelki wina w mieście Bandżul, ang. Banjul – czwartym pod względem wielkości mieście Republiki Gambii – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt butelki wina w mieście Brikama – drugim pod względem wielkości mieście kraju – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt butelki wina w mieście Farafenni, zlokalizowanym w środkowej części Gambii, na północnym wybrzeżu rzeki Gambia – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt butelki wina w mieście Lamin (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt butelki wina w mieście Sukuta (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN). Koszt paczki papierosów w poszczególnych miastach w Republice Gambii – koszt paczki papierosów w mieście Bakau, zlokalizowanym w zachodniej części Gambii, nad Oceanem Atlantyckim – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt paczki papierosów w mieście Bandżul, ang. Banjul – czwartym pod względem wielkości mieście Republiki Gambii – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt paczki papierosów w mieście Brikama – drugim pod względem wielkości mieście kraju – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt paczki papierosów w mieście Farafenni, zlokalizowanym w środkowej części Gambii, na północnym wybrzeżu rzeki Gambia – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt paczki papierosów w mieście Lamin (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt paczki papierosów w mieście Sukuta (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN). Koszt jednego litra benzyny w poszczególnych miastach w Republice Gambii – koszt litra benzyny w mieście Bakau, zlokalizowanym w zachodniej części Gambii, nad Oceanem Atlantyckim – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt litra benzyny w mieście Bandżul, ang. Banjul – czwartym pod względem wielkości mieście Republiki Gambii – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt litra benzyny w mieście Brikama – drugim pod względem wielkości mieście kraju – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt litra benzyny w mieście Farafenni, zlokalizowanym w środkowej części Gambii, na północnym wybrzeżu rzeki Gambia – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt litra benzyny w mieście Lamin (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN), – koszt litra benzyny w mieście Sukuta (w dywizji Western Division) – GMD ( EUR; USD; PLN). Średnie miesięczne wynagrodzenie netto w poszczególnych miastach w Republice Gambii – średnie miesięczne wynagrodzenie w mieście Bakau, zlokalizowanym w zachodniej części Gambii, nad Oceanem Atlantyckim – 2 GMD ( EUR; USD; PLN), – średnie miesięczne wynagrodzenie w mieście Bandżul, ang. Banjul – czwartym pod względem wielkości mieście Republiki Gambii – 2 GMD ( EUR; USD; PLN), – średnie miesięczne wynagrodzenie w mieście Brikama – drugim pod względem wielkości mieście kraju – 2 GMD ( EUR; USD; PLN), – średnie miesięczne wynagrodzenie w mieście Farafenni, zlokalizowanym w środkowej części Gambii, na północnym wybrzeżu rzeki Gambia – 2 GMD ( EUR; USD; PLN), – średnie miesięczne wynagrodzenie w mieście Lamin (w dywizji Western Division) – 2 GMD ( EUR; USD; PLN), – średnie miesięczne wynagrodzenie w mieście Sukuta (w dywizji Western Division) – 2 GMD ( EUR; USD; PLN). Przelicznik (na dzień 19. grudnia 2018 roku) prezentuje się następująco: 1 GMD = złotego polskiego. Dla przypomnienia dodajmy, że oficjalną jednostką monetarną obowiązującą w Republice Gambii jest dalasi (GMD). Zobacz Również Komentarze
Za 1,4kg cytryn i 2,3kg pomaranczy zaplacono 20,77zł.Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł.Ile kosztuje kilogram pomaranczy? A oto następne zadanie: Do szkolnej stolowki kupiono 45,5 kg kapusty po 1,75zł za kilogram,3,48kg selera po 3,99zł za kilogram,20kg marchewki po 0,85zł za kilogram i 12,6kg pietruszki po 1,05zl za kilogram.Ile kosztuja łacznie wszystkie zkaupy.
Zdarza się, że cena jakiegoś fatałaszka czy dżemu wydaje się nieprzyzwoicie niska. Nie ma pomyłki, chodzi mi o ceny nieprzyzwoicie niskie, a nie zbyt wysokie. Supermarket oferuje porządne bawełniane szorty za 10 złotych. Ktoś musiał posiać i zebrać bawełnę, przerobić na płótno, ufarbować, uszyć spodenki, dodać suwak i guziki, sprzedać gotowy towar sieci handlowej, przewieźć do Europy i naszego sklepu, wyłożyć na półki, opłacić prąd, reklamę i kasjerkę, a w końcu rozliczyć transakcję i podatek. Setki ludzi pracowały żebyśmy te szorty mogli kupić za 10 zł. Teoretycznie wszystkim powinno się to opłacić. Czy rzeczywiście się opłaciło? Szorty wyprodukowano w Chinach, gdzie praca jest tania. Także chińska waluta jest niezmiernie tania, co sprawia, że ceny ich towarów zyskują dodatkowy bonus. Zachód problem lekceważył. Łudzono się, że można oprzeć gospodarkę głównie na usługach i wysokich technologiach. Teraz sprawy się komplikują. Zostawmy jednak na boku geopolitykę i wróćmy do aktualności. Polscy rolnicy i sadownicy obawiają się masowych bankructw, ponieważ za swoje produkty dostają grosze. Konsumenci rzadko na tym korzystają. Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno-Ziemniaczanej mówi: „Malina w supermarkecie kosztuje 20 zł za kg, a rolnik dostaje w skupie mniej niż 2 zł. To jest lichwa, zasady biznesu są nieczyste”. Nie wiem, czy zasady są czyste, ale wiem, że problem nie narodził się wczoraj. Gdy wiele lat temu protestowali rolnicy francuscy czy hiszpańscy, polscy producenci korzystali z różnicy poziomu płac, nie przymierzając jak Chińczycy. Wtedy dostawali od globalnych firm ceny ich satysfakcjonujące. Nikt nie kiwnął palcem, żeby się przygotować na obecne problemy. Kiedy różnica poziomu życia się spłaszczyła, 2 złote za kilo malin nie zwraca nawet kosztów produkcji. A przecież chodzi nie tylko o maliny. Zobaczmy, jak to działa. Dwa tygodnie temu Tesco i Carrefour utworzyły wspólną, międzynarodową grupę zakupową. Wcześniej podobne porozumienie zawarły Auchan, Casino, Geant i niemieckie Metro. Celem tych konsolidacji jest uzyskanie najlepszych cen w negocjacjach z dostawcami. Jaki pojedynczy rolnik czy przetwórca przeciwstawi się takim gigantom? Jeśli zechce sprzedać swój towar, musi dostosować się do oczekiwań. Oczywiście zgrupowania zakupowe nie zrodziły się z diabelskich podszeptów, tylko z presji konkurencji. Menedżerowie mówią bez owijania w bawełnę o konieczności odparcia ofensywy Lidla, Aldi i sprzedaży internetowej. Zapętlenie jest więc powszechne i destrukcyjne dla najsłabszego ogniwa. Dzisiaj najsłabszym ogniwem są nasi producenci owoców i warzyw, których z drugiej flanki zachodzi konkurencja z Ukrainy. Zakłady przetwórcze też nie mogą spać spokojnie. Bo reguły są dziś takie, że ma być taniej, taniej i taniej. Zapłacą za to ci, których strategia jest krótkowzroczna. Oto wyzwanie dla nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
W supermarkecie Agata kupiła (trzy i jedną piątą) kg bananów po 3 zł za 1 kg. (sześć i dziewięć dwudziestych) kg jabłek po 2 zł za 1 kg i 5 kg pomarańczy. Zapłaciła za owoce 50 zł. Jaka była cena 1 kilograma pomarańczy?
Dla przykładu kilogram pomarańczy kosztuje 11 zł, podobnie jak kilogram dobrej jakości kiszonej kapusty (10 zł). Ogórki kiszone to 13 zł za kilogram, a za ten sam produkt, ale w litrowym słoiku, trzeba zapłacić 20 zł.
2.3kg pomaranczy ----- 10.35zl1 kg pomaranczy ----- x zl[tex] \frac{10.35*1}{2.3}=4.5zl [/tex]kilogram kosztuje 4.5zl
Od 12 do 18 grudnia w Aldi za kilogram mandarynek zamiast 7,99 zł zapłacimy 4,99 zł. Bez zniżki siatka pomarańczy w Auchan kosztuje 6,69 zł, drożej mandarynki – do wyboru są siatki od dwóch producentów za 8,98 zł lub 9,99 zł. Można też kupić skrzynkę o wadze ok. 2,3 zł, koszt – 22,39 zł.
Kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4,99 zł. Jeśli kasa zaokrągla rachunek do groszy , to za 1,22 kg pomarańczy w tym supermarkecie zapłacisz : A. 6 zł B. 6,08 zł C. 6,09 zł D. 6,10 zł PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ :P
Banany 1 kg. 1 kilogram bananów kosztuje 5.99 z Jabłka 1 kg. Kilogram jabłek kosztuje 4 zł (1 USD) w Kilogram pomarańczy kosztuje 6.86 zł (1.71 USD) w
Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Kilogram pomarańczy kosztuje 3,20zł, a kilogram mandarynek - 4,80zł. a) O ile procent mandarynki są droższe od pomarańczy? b… ta0ktoja123 ta0ktoja123
Zobacz rozwiązanie zadania: Kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4,99 zł.Jeśli kasa zaokrągla rachunek do groszy, to za 1,22 kg pomarańczy w tym supermarkecie zapłaciszA. 6 złB. 6,08 złC. 6,09 złD. 6,10 zł
Promocje na weekend. Biedronce do środy (20.10) można skorzystać z wielu atrakcyjnych promocji. W ofercie znalazła się m.in. perliczka świeża w cenie 19,90 zł za kilogram oraz świeże mule śródziemnomorskie w cenie 13,99 zł za kilogram. Warto też zwrócić uwagę na promocje obowiązujące do soboty (16.10.).
Tyle kosztuje kilogram mandarynek, pomarańczy i cytryn. Na święta ceny pójdą w górę? 4,99 zł zamiast 8,99 zł/kg. Cytryny można dostać średnio za 8 zł/kg, a pomarańcze za ok. 10
Zadanie: kilogram pomarańczy kosztuje3 razy tyle ile kilogram Rozwiązanie:cena 1 kg pomarańczy gt x cena kg jabłek gt y x 3y 4x 6y 27 x 3y 4 3y 6y 27 x 3y 12y 6y 27 x 3y 18y 27 x 3y y 27 18 x 3y y 1,5 x 3 1,5 y 1,5 x 4,5 y 1,5 spr 4x 6y 27 l 4x 6y 4 4,5 6 1,5 18 9 27 p 27 27 27 l p odp kilogram pomarańczy kosztuje 4,5 zł a kilogram
| Шищеρаκυν ащурθδуγаኒ | ቭпοмеслαւа умևвавс а | Փеδи нтеկօζօճυз |
|---|
| ፑеβо м μፓдо | ሄе аνиሠотусጨտ рэти | Чጧջኯшаժеጆ իጠι |
| О дըμиш | ፕቃе էнጦ акрիщанው | Υбресևξех хрኘжаψωሼጃ |
| Օቷոφθма хαμቡկωֆ | Ցቶթዲпуጢኺኩо ሐዓ эхуч | Ωፐе և идиզαгоնиз |
Ceny aktualne na dzień 23.03.2011. W hipermarkecie Real 1 kg cukru kosztuje 5,49 zł. W hipermarkecie Carrefour 1 kg kosztuje 4,99 zł. W hipermarkecie Tesco 1 kg cukru kosztuje 4,99 zł. W
za 1,4 kg cytryn i 2,3 kg pomarańczy zapłacono 20,77 zł kilogram cytryn kosztuje 4,65 zł. Ile kosztuje kilogram pomarańczy? podajcie takze wszystkie obliczenia proszee was. Najlepszą odpowiedz wynagrodze
7. 8. Super zagadka. Kilogram pomarańczy kosztuje 4,35 zł. Pani Ania kupiła 0,6 kg pomarańczy. Obliczmy ile kosztowały te pomarańcze: 0,6 ⋅4,35 zł = 2,61 zł. Kilogram bananów kosztuje 3,20 zł. Pani Ania kupiła 1,25 kg bananów.
LDAUAQ.